Witamy na stronie Koła Naukowego Fizyków Uniwersytetu Opolskiego

Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych fizyką i chcących działać w kole. Kontakt z nami knf@uni.opole.pl


Spotkanie Koła Naukowego Fizyków

25 listopada 2013

Serdecznie zapraszamy na Andrzejkowe spotkanie Koła Naukowego Fizyków w środę o godzinie 17:00 w sali 259.

W Planach Mamy:

  • wytwarzanie amorficznej fazy skondensowanej (lanie wosku)
  • badanie elektrycznych wyładowań nierównowagowych (zabawa kulą plazmową)
  • eksperymenty związane z przemianami gazowymi (zabawa balonikami)

Wirtualna Akademia Astronomii

25 listopada 2013

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację , która odbędzie się w czwartek 28 listopada 2013 r. o godz. 18:00 w Sali 249 Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego podczas którego wykład Inauguracyjny zatytułowany: Uczymy się marzyć.

Wykład wygłosi: Dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN Prof. dr hab. Lech Mankiewicz -- Popularyzator nauk przyrodniczych, fizyki, astronomii i matematyki. Realizuje programy zbliżające naukę i odkrycia do uczniów i nauczycieli. Propagator idei otwartej nauki, laureat srebrnego medalu Komisji Europejskiej za koordynowanie projektu EU-HOU Hands-OnUniverse, Europ; Interaktywna astronomia w szkole, umożliwiającego uczniom szkół w całej Polsce prowadzenie samodzielnych obserwacji astronomicznych.

Noc Nauki XI OFN

20 maja 2013

Wynikiem naszej burzy mózgów, która odbyła się na spotkaniu Koła Naukowego Fizyków są doświadczenia, które zaprezentujemy na XI Opolskim Festiwalu Nauki podczas Nocy Nauki. Będzie moża nas znaleźć w Instytucie Fizyki 24 maja o godzinie 21:00, w sali 164 (lub na korytarzu obok sali).

Koło Naukowe Fizyków Uniwerstyetu Opolskiego Koło Naukowe Fizyków Uniwerstyetu Opolskiego

Serdecznie Zapraszamy na pokazy pt. "Kolorowe i niewidzialne", podczas których wraz z opiekunem dr Ireneuszem Książek będziemy odchylać strumienie elektronów za pomocą magnesu. Pokażemy różne wyłdowania. Rozdzielimy światło przy pomocy pryzmatu, siatek dyfrakcyjnych czy wiatraka. Będziemy używać, transformatora Tesli, induktora Ruhmkorffa, polaryzatorów, rurek Pluckera. Zapowiada się ciekawie :-)

XI Opolski Festiwal Nauki

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Najbliższe Spotkanie

15 kwietnia 2013

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w sobote 20.04.2013 o godz. 15:30 w sali 259 Instytutu Fizyki.

Podczas spotkania będziemy przygotowywać specjalnie dla Was doświadczenia, które zostaną przedstawione wam na 11. Opolskim Festiwalu Nauki.

Do zobaczenia!


Gala Młodego naukowca

Dnia 21 lutego 2013 odbyła się Gala Młodego Naukowca, na której otrzymaliśmy statuetkę dla najlepszego koła na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. (zdjęcia) (Więcej na stronie KN)


Najbliższe spotkanie

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w piątek 25.01.2013 o godz. 18:00 w sali 259 Instytutu Fizyki. Prosimy także o potwierdzenie obecności na finale Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego, który odbędzie się 26.01.2013 (sobota).